Kredi Kartından Kurtulmak İstermisiniz

Ben kredi kartını iş için kullanıyorum. Sürekli internet üzerinden alışveriş yapmak zorundayım. Genelde alışverişlerimi peşin yapıyorum kredi kartı da olunca ucuza geliyor diye kredi kartı kullanımınıza haklı gerekçeler arıyorsanız boşuna uğraşıyorsunuz. Bilinçli bir tüketici olduğunu düşünüp kredi kartı kullanan hayatı tutarsızca yaşayan birisi iseniz size ne söylesek kar etmez. Gelin sizi kredi kartı belasından kurtaralım. Bela diyorum çünkü sizin görmediğiniz ya da görmek istemediğiniz bir takım özellikler yüzüne kredi kartı kullanımı günümüzde pek akıl karı bir iş değildir.

1- Kredi kartı seni hem borçlandırıp senden düzenli olarak faiz geliri elde ediyor hem de bu hizmeti karşılığında kart kullanım bedeli altında 60-90 lira arası değişen bir fiyat sizden tahsil etmektedir. Ukash kartta böyle bir olay yaşamazsınız. Paranız kadar harcarsınız. Borçlanmazsınız kart kullanım bedeli yoktur.
2- Kredi kartı ile internetten alışveriş yaptığınızda sizin güvenlik duvarınızı delip bir gecede kredi kartınızın içi boşaltılıp sabaha bankaya yüklü miktarda kredi kartı borçlusu olarak uyanıp kredi kartı mağduruyum ben türküsü söylemeye başlayabilirsiniz. Ukash kart sizin bu tip durumlara düşmenize izin vermez.
3- Kredi kartı sizi önce borçlandırıp sonra ödeyemediğinizde borcunuzu giderek katlayan tahsilât için haciz memurlarını devreye koyup en sonunda sizi hapse attırmaya kadar giden bir takım çirkin yollara başvuran bir uygulamadır. Ukash kart sizi borçlandırmaz. Paranız kadar harcarsınız. Paranız bittiği an alışverişiniz de biter.

Alışveriş çılgınlığından kurtulmak istiyorsanız hep birlikte kredi kartları kırıp Ukash kart gibi kullanımı kolay pratik güvenli ödeme yöntemlerine geçip bilinçli tüketici lobisine gidelim. Bankaların sizi sömürmesi konusunda sizin kadar suçlu değildir. Yani siz bankaya gel beni sömür demezseniz sizi sömürmez. Ya da sömürmek istediği zaman teşekkür ediyorum olmaz demelisiniz. Bazen sizden habersiz kredi kartı bastırıp evinize gönderirler. Kibar bir dille teşekkür ediyorum kullanmak istemiyorum diyerek sömürü düzeyine karşı çıkıp sömürülmeyi engelleyebilirsiniz.

Bir başka yazı dizisinde görüşmek üzere sözlerime burada son veriyorum. Cebiniz ve kabiniz boş kalmasın. Hoşça kalın, esen kalın.

Bu yazı Ukash Kart kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>